Kompletní sortiment  najdete
v aktuálním ceníku , základní prostředky k detoxikaci na e-shopu. 


DETOXIKACE - publikace  

Autor: MUDr. David Frej
Detoxikace znamená pročištění, zbavení těla škodlivých látek. Účelem detoxikace je odstranit odumřelé buňky a tkáně, které se v organismu hromadí. V knize najdete podrobný popis přípravy na detoxikaci, její druhy, způsoby provádění a recepty.
Obsah:                Cena: 175,-Kč                   
Úvod
Které orgány se účastní detoxikace?
Proč se provádí detoxikace?
Stres
Jaké látky řadíme mezi toxiny?
Jak se projevuje přítomnost toxinů?
Stadia detoxikace
Příprava na krátkodobou detoxikaci
Jaké existují detoxikace?
Kdy je detoxikace vhodná?
Jak často lze detoxikaci provádět?
Kdy není detoxikace vhodná?
Přechodné zhoršení zdraví – léčebná krize
Projevy úspěšné detoxikace
Krátkodobá detoxikace
Některé rady ke krátkodobé detoxikaci
Jednotlivé krátkodobé detoxikace•Krátkodobá detoxikace (od večera do následujícího odpoledne)•Jednodenní detoxikace pomocí konzumace ovoce a zeleniny•Dvoudenní detoxikace•Jílová dvou až třídenní detoxikace•Tři dny pročištění•Třídenní džusový půst•Mrkvová detoxikace•Třídenní očista jablečným džusem•Vodová a ovocná desetidenní detoxikace•Detoxikační dieta
Očista střev a klystýr
Některé rady po ukončení krátkodobé detoxikace
Dlouhodobá detoxikace
Detoxikace v denním režimu•Čištění jazyka •Ranní očistný nápoj•Kartáčování pokožky •Masáž abhjanga •Relaxace a jóga•Dýchání•Koupele •Správné trávení•Správná strava a pitný režim•Podpora činnosti jater, ledvin, plic, kůže a střev •Pravidelný pohyb•Zdravě spát
Speciální detoxikační kúry
Metody doplňující detoxikaci
Byliny podporující detoxikaci a regeneraci
Detoxikační byliny
Byliny vhodné po skončení detoxikace
Recepty•Detoxikační pokrmy•Detoxikační nápoje
Literatura
O autorovi  

 

 

 


PŘÍKLAD DETOXIKACE v domácím prostředí a doporučené dávkování:
 

•    Škrabka na jazyk - ráno si vyčistěte jazyk dle instrukcí
•    Puerh - vypijte 1 šálek dopoledne
•    Tulsi Ginger čaj - pijte během dne, nejlépe k snídani a po obědě
•    LKC - 3 kapsle s obědem užívejte na podporu činnosti jater a ledvin.
•    Koření Trikatu - ¼ lžičky koření zamíchejte do jídla
•    Triphala - detoxikační přípravek v sadě 4 lahviček na 80 dnů při 3 kapslích užívaných před spaním
Během celého dne popíjíme na lačno po doušcích citronovou vodu
což jest 10 minut převařená voda, vlažná s trochou medu,  s lžičkou šťávy z limetky a špetky mletého zázvoru na půl litr vody, poměr lze upravte dle chuti.

 

 ALA ALFA-ZELENÁ VOJTĚŠKA, nyní ještě efektivnější v
zelené směsi GREEN MIX Dr.Freje

Vojtěška pomáhá při všech onemocněních, které jsou způsobeny překyselením organismu (trávicí potíže, revmatická onemocnění, bolesti hlavy, alergie, kožní problémy...). Alkalizuje a detoxikuje organismus, zmírňuje záněty, zlepšuje trávení a posiluje imunitní systém.
Je to semínko euroasijské rostliny Medicago sativa - česky vojtěška, z něhož se klíčením ve vodě získávají vysoce výživné klíčky pro další farmaceutické zpracování nebo pro přímou spotřebu.
Arabové pojmenovali tuto rostlinu AL-FAL-FA - otec všech potravin. Po staletí byla používána v alternativní medicíně jako prostředek proti stárnutí a k celkovému posílení organismu, který je mimo jiné dán anabolickým efektem účinných látek obsažených v Alfalfa. Vojtěška je známá svým vysokým obsahem vitaminu A, E, D, K a vitaminu B6 - pyridoxinu. Klíčky obsahují až 40% bílkovin, tedy podstatně více než většina druhů živočišné stravy, více než vejce, mléko a hovězí maso. Mimo to obsahuje celou řadu minerálů (draslík, vápník, fosfor, železo) a chlorofyl, který má dezinfekční a antiseptický efekt.
ALFALFA zpomaluje proces stárnutí, zvyšuje fyzickou sílu, posiluje imunitní systém, pomáhá zvyšovat zdatnost a výkonnost - je vhodná pro sportovce a těžce fyzicky pracující osoby. ALFALFA podporuje vstřebávání a využití cukrů, bílkovin, vápníku, železa a jiných stopových prvků. Vede ke zklidnění artritických a revmatických bolestí, zlepšuje trávení, působí proti nechutenství a nadýmání, výborně se osvědčuje při hojení vředové nemoci žaludku a při neutralizaci kyselé žaludeční šťávy, potlačuje akutní i chronické záněty prostaty a močového měchýře.
Alfalfa- vojtěška pomáhá na: 
•  velmi vhodný pro diabetiky - ovlivňuje metabolismus krevního cukru a stabilizuje jeho hladinu v krvi 
•  zklidnění a podpora zdravé činnosti zažívacího traktu 
•  detoxikace a regenerace zažívacího traktu 
•  obsahuje vitaminy A,E,D, K a vitamin B6 a řadu minerálů 
•  je prospěšná při onemocnění dnou - pomáhá snižovat hladinu kyseliny močové

Účinky nastupují pozvolna, ale jsou velmi intenzívní. Po 2-3 měsících 


 

 

  •  

 

OLEJOVÁ  DETOXIKAČNÍ PROCEDURA pomocí tibetské misky KAN SU

V ájurvédské a tibetské medicíně již několik tisíc let je ověřenou tradicí používání kovů k léčebným účelům.Na ploskách nohou, podobně jako na uších a dlaních  rukou, je obraz celého našeho organismu.Každý orgán je zde zastoupen jedním nebo více body, v ájurvédské medicíně zvané MARMY./Pro vysvětlení-ájurvéda je nejstarší zachovaný celostní systém léčby na světě, je to primární medicína, která na rozdíl od klasické, bere v úvahu a uvádí do souladu i duchovní stránku lidské osobnosti.Působením na tyto body, tedy jejich aktivací v tomto případě třením , pomocí kovové misky /ze speciální slitiny pěti kovů /za použití ájurvédských pro tělo výživných a tím i regeneračních balzámů /vhodné balzámy se vybírají dle zdravotní konstituce každého jednotlivce/lze u příslušných orgánů vyvolat samoléčebný proces.Dochází k posílení imunity, detoxikaci celého organismu.Po skončení této procedury je vhodné naučit klienta aspoň její vizualizaci a tím prodlužování jejího regeneračního účinku.Z u nás rozšířené HATAJOGY je známo že i cvik, který se provádí pouze myšlenkově má též své  nezanedbatelné účinky.

Tato masážní procedura je jedna z mála, co je účinná i při zánětlivých onemocněních, při horečnatých stavech , při menstruaci, při nemocech kardiovaskulárního systému.
Je  též vhodná při otocích nohou, poruchách lymfy, při roztroušené skleroze a mnoha dalších tzv.civilizačních chorob, včetně poruch metabolismu.
 

 
 

ŠKRABKA NA JAZYK

 Podle starých lékařských spisů má odstraňování povlaku na jazyku patřit k denní hygieně tak jako například čištění zubů.
Nejvhodnější je ráno po probuzení přejet jemně škrabkou po jazyku několikrát od kořene až ke špičce. Povlak na jazyku signalizuje přítomnost toxinů v těle. Pokud je z jazyka neodstraníme, spolknutím se vracejí do zažívacího systému a způsobují po určité době problémy. Tyto toxiny totiž poskytují vhodné podmínky pro bakteriální a kvasinková onemocnění v trávícím ústrojí a v dutině ústní. Tato nerez škrabka na jazyk též odstraňuje nepříjemný zápach z úst.
Použití: Vezměte oběma rukama konce škrabky. Zakulaceným koncem jemně stírejte povrch jazyka od kořene ke špičce jazyka, opakujte 5-7krát ráno před vyčištěním zubů.
Škrabku omyjte teplou vodou a osušte.
Balení: 1 ks
Kvalitní nerez výrobek se vyrábí v USA.

 

 

 


 

TRIPHALA - detoxikační kúra

Triphala je nejznámější a nejúčinnější kombinace na vnitřní pročištění a také regeneraci či obnovu organismu.

Napomáhá podporovat činnost zažívacího, oběhového, močového a dýchacího ústrojí. Pročišťuje a omlazuje organismus. Není návykový.Kombinace tří ovocných plodů tvoří z Triphaly jeden z nejsilnějších přípravků k pročištění nejen trávícího systému, ale celého těla. Často se užívá preventivně jako denní doplněk zdravé životosprávy.
Více se o detoxikaci a Triphale dozvíte na www.detox.cz
Složení: Amalaki (Phyllanthus emblica), Vibhitaki (Terminalia belerica), Haritaki (Terminalia chebula), celulóza
Dávkování: 3 kapsle zapít teplou vodou nebo teplým mlékem před spaním nebo ráno po dobu 80 dnů.
Balení: 240 vegetariánských kapslí (ve 4 lahvičkách)
 

 ORANIC ALOE VERA
 

Celkové posílení a povzbuzení organismu, blahodárné ovlivnění obranyschopnosti organismu, činnosti jater, zlepšení zažívání, pravidelné vylučování, pozitivní ovlivnění kožních potíží, pravidelná a nebolestivá menstruace.
Složení: šťáva z celých listů Aloe (Barbadensis Miller), 100 % přírodní. bez konzervantů, čistá šťáva.
Dávkování: před užíváním protřepejte, 30 ml (2 polévkové lžíce) 2-3krát denně, nejlépe před jídlem. Lze zapít nebo rozmíchat ve vodě nebo džusu.
Upozornění: není určeno pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy.
Obsah: 1000 ml
 

 


 

DETOXIKAČNÍ NÁPLASTI
 


 

Vlastnosti "Forest Sap Patch":
Detoxikační náplast umístěná na chodidlo pomáhá těm,
 kteří se bez zjevné příčiny cítí být malátní či unavení.
 To bývá často způsobeno právě nahromaděním škodli-
 vých látek v těle.
Lidské tělo obsahuje 68% vody. Lidé s nadváhou mají
tendenci shromažďovat v těle více škodlivin. Detoxi-
kační náplast "Forest Sap Patch" zlepší fyzický i psy-
chický stav. Náplast "Forest Sap Patch" aplikujte jak
na chodidla, tak i na místa, kde cítíte bolest.
Náplast "Forest Sap Patch" pomáhá těm, kteří trpí na studené-          
končetiny. Odstranění škodlivin z těla zlepšuje jejich celkový
stav. Náplast "Forest Sap Patch" se doporučuje těm, kteří jsou
vystaveni zvýšené fyzické a psychické námaze, jako např. spor tovci, studenti, úředníci nebo ženy v domácnosti. Díky "Forest Sap Patch" se budete cítit svěžejší.
Náplast "Forest Sap Patch" pomůže opravdu si vychutnat spánek a navrátit tak zdraví.
Detoxikační náplast "Forest Sap Patch" pomáhá těm, kteří mají oslabenou imunitu následkem dlouhodobého užívání léků. Posiluje imunitní systém odstraněním nahromaděných škodlivin a podporou cirkulace krve v těle.
Detoxikační náplasti aplikujte na chodidla:
Náplast je třeba umístit na chodidlo, ať už se jedná o jakýkoli zdravotní problém. Chodidlo, na němž se soustřeďují tzv. reflexní zóny vnitřních orgánů, je totiž v akupunktuře považováno za jakési "druhé srdce", neboť také velkou měrou ovlivňuje proudění krve v těle. Přiložením náplasti se dané místo aktivuje a otvírá průduchy do pokožky, kde pak následně dochází k absorpci toxických látek nashromážděných právě v chodidlech. Doporučuje se náplast na chodidlo přiložit před spaním a další ráno sejmout.
Opakované přikládání náplasti:
Přestože náplasti "Forest Sap Patch" zpočátku po přikládání na chodidlo nezvlhnou, doporučuje se v jejich užívání nepřestávat. Byl zaznamenán i případ, kdy náplasti začaly vlhnout až po 20 dnech pravidelného přikládání.
Doba aplikace náplasti "Forest Sap Patch":
Náplast je třeba aplikovat opakovaně každý den do té doby, kdy přestane vlhnout. To může trvat delší dobu, zejména u lidí trpících vážnou chorobou nebo užívajících dlouhodobě nějaké léky. To, že náplast přestane vlhnout je znamením, že je tělo vyčištěno. S přikládáním se nicméně doporučuje preventivně pokračovat i nadále alespoň jednou nebo dvakrát za měsíc, aby se toxiny v těle opět nenahromadily.
Způsob použití:
Náplasti přikládejte na obě čistá a suchá chodidla před tím, než půjdete spát. Nechejte je působit alespoň 8 hodin. Ráno je pak sejměte a nohy si omyjte.
Odstraňte střední část ochranné fólie z náplasti a na místo toho přiložte polštářek, potištěnou stranou na střed lepící strany náplasti. Nyní prášek v polštářku rovnoměrně rozprostřete po celé jeho ploše.Přiložte náplast s polštářkem na místo, kde chcete účinek aplikovat tak, aby potištěná strana zůstala nahoře. Dbejte na to, aby celá plocha polštářku přilnula. Jemně prsty fixujte náplast po celé její ploše.
Náplast je vyrobena z velmi jemných materiálů a její sejmutí není vždy jednoduché. Nesnažte se ji však silou strhnout ani roztahovat.

Detoxikační náplast "Forest Sap Patch" je stejně účinná při přikládání na postižené místo těla jako při přikládání na chodidlo, avšak na postiženém místě na rozdíl od chodidla náplast zvlhne okamžitě. Proto se doporučuje přikládat náplast zprvu na samotné postižené místo, které určíme právě zvlhnutím náplasti aplikované na problematickou oblast těla.

Upozornění:
* Uchovávejte na suchém a chladném místě. Nevystavujte slunečnímu záření
* Uchovávejte mimo dosah dětí.
* Náplast je vyrobena z velmi jemných materiálů a její sejmutí není vždy jednoduché, nesnažte se ji však silou strhnout ani roztahovat.
* Doporučuje se náplast použít ihned po jejím otevření, neboť může dojít k absorpci vlhkosti ze vzduchu. Neodstraňujte prášek obsažený v polštářku.
* Náplast nepoužívejte, pokud trpíte vyrážkou či máte nějak podrážděnou pokožku.
* Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
* Pouze k zevnímu použití. Neodstraňujte prášek obsažený v polštářku.
* Pokud necháme náplast na pokožce déle, může dojít, obzvláště u jemné pokožky, k jejímu poškození.

Přírodní produkty a látky obsažené v náplastech Forest Sap Patch:

Wood Vinegar (Dubový ocet): vyrábí se z japonského dubu rostoucího v okolí města Nara a obsahuje více než 200 druhů chemických látek. Účinně působí proti plísním nohou a atrofii.

Turmaline (Turmalín): nerost pocházející z Brazílie. Produkuje záporné ionty a infračervené záření, čímž napomáhá cirkulaci krve v těle.

Chitosan: vzniká při deacetylaci chytinu obsaženém ve skořápkách mořských krabů z Hokkaida. Jedná se o makromolekulu rozpustnou ve vodě, která vytvářením membrán zvlhčuje a chrání pokožku.

Pearl stone: je vyráběn z krystalické vyvřeliny, která napomáhá jak proudění látek v těle, tak jejich vstřebávání.

Highly purified silica (Křemičitý Písek): tato látka je vysoce porézní, Nekrystalizuje

Polyhydric alcohol (Vícesytný alkohol): Napomáhá vytvářet vlhkost.

Starch (Škrob): tato ve vodě rozpustná látka má vynikající schopnost absorbovat vlhkost a tím zvyšovat účinky jiných látek.

Mugwort extract (Artemisia vulgaris) Výtažek z pelyňku: můžeme se s ním často setkat v orientální medicíně. Dokáže rozehřát organismus aniž by při tom došlo k dehydrataci.