Vydactin - doplněk stravy
 

Ájurvédský detoxikační prostředek příznivě ovlivňující hladinu cholesterolu a krevního tlaku.

Atherosklerotická vaskulární onemocnění, zejména onemocnění koronárních tepen, souvisí s výskytem sérových lipoproteinů v krvi. Klinickými testy bylo prokázáno, že snížení vysoké hladiny cholesterolu se také snižuje výskyt onemocnění koronárních tepen. Dva hlavní lipidy obsažené v krvi jsou právě cholesterol a triglycerid. Cholesterol je základní složkou všech buněčných membrán. Triglyceridy hrají zase důležitou úlohu při přenosu energie z potravy do buněk. Proč se lipidy ukládají ve stěnách velkých a středních tepen, což nezřídka vede až k ohrožení lidského života, není jasné. Vydactin je kombinací výtažků z česneku a dalších tří přírodních látek, z nichž všechny mají blahodárné účinky na metabolismus lipidů. Česnek obsahuje draslík, fosfor, některé druhy vitaminů B, vitamin C a protein.

 

Vydactin je vhodný zejména k čištění sklerotických plátů na stěnách tepen kvůli zvýšené hladině cholesterolu. Dále příznivě ovlivňuje metabolismu lipidů a zabraňuje jejich dalšímu ukládání. Neměl by se však brát nalačno a také by ho neměli užívat lidé trpící hyperaciditou a peptickými vředy.

 

Informace o důležitých složkách přípravku:

Piper nigrum, pepřovník černý:

Hojně roste na indických ostrovech a ve východní Indii. Působí na zažívání, pomáhá při střevních potížích. Užívá se při nedostatečném zažívání, bolestech žaludku a břicha, zvracení a průjmu, obezitě, otravě závadnými potravinami.
Podporuje chuť k jídlu, odstraňuje nadýmání, zlepšuje střevní peristaltiku.

snímek


 

Capsicum annuum, paprika roční:

Pochází z Ameriky, kde byla tisíce let pěstována v tropech. Dnes se pěstuje po celém světě. Plody většiny zástupců rodu paprika obsahují kapsaicin, zodpovědný za pálivou chuť papriky. Kapsaicin stimuluje srdce, snižuje hladinu krevního cukru. Paprika podporuje chuť k jídlu a má dobrý vliv na celkovou fyzickou i duševní svěžest.


snímek


 

Allium sativum, česnek kuchyňský:

Česnek je přírodní detoxikační látka čistící krev. Mírně snižuje krevní tlak a potlačuje plísňově infekce. Česnek může snižovat hladinu cholesterolu, má protiinfekční účinky, redukuje krevní srážlivost, přispívá ke zvýšení imunity. Česnek má pravděpodobně i protirakovinné účinky.

snímek
 

Zingiber officinale, zázvor obecný:

Roste ve východní Indii. Utišuje nevolnost a závratě, může mírnit bolesti a záněty při artritidě. Zázvor také zklidňuje bolesti svalů, zmírňuje příznaky nachlazení a chřipky, zmenšuje plynatost. Zázvor snižuje hladinu cholesterolu v krvi a v játrech, zvyšuje produkci žluče.

snímek

 

Indikace:

• Jedná se o detoxikační látku příznivě ovlivňující cholesterol a hypertenzi
• Pomáhá při trávení
• Slouží jako adjuvans při užívání léků bránících bolestem kloubů

Složení:

Každá tableta obsahuje výtažky z těchto rostlin:
Piper nigrum, pepřovník černý 20.0 mg
Capsicum annuum, paprika roční 20.0 mg
Allium sativum, česnek kuchyňský 50.0 mg
Zingiber officinale, zázvor obecný 20.0 mg
kapsle: HPMC (Hydroxy Propyl Methyl Cellulose)

Dávkování: 1-2 kapsle 2x denně, 15 - 20 minut po jídle

Upozornění:
• Skladujte na chladném, suchém místě při pokojové teplotě
• Uchovávejte mimo dosah dětí!
• Nepřekračujte doporučené dávkování
• Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy
• Není určeno jako náhrada pestré stravy
• Minimální trvanlivost je uvedena na obalu
• Není vhodné podávat před jídlem
• Přípravek se nedoporučuje lidem, kteří trpí překyselením žaludku a peptickými vředy

Balení: 60 kapslí

Hmotnost balení:
14.880 g

VYDACTIN     pozitivně působí na hladinu cholesterolu a krevní tlak