Smriti

 

Bystří intelekt a zlepšuje paměť

Myšlenkové pochody, které ukládají a uchovávají nově získané informace k pozdějšímu využití, se nazývají paměť. Pomocí paměti můžeme také vyvolávat vzpomínky na nějaký určitý zážitek nebo na všechny dosavadní zážitky uložené v našem mozku. Jinými slovy, paměť slouží buď k ukládání informací nebo naopak k jejich zpětnému vyvolávání do našeho povědomí.

Zapomínání je způsobeno více faktory. Jedním vysvětlením je tzv. paměťová stopa, tj. neurologicko-anatomické změny v mozku, které zašifrují vzpomínky, takže se některé informace postupem času ztrácí. Je dokázáno, že zapomínání je spíše důsledkem toho, co děláme před a po získávání informací, než plynutím času. Nemoc či nehoda může změnit psychologii mozku a způsobit tak organickou ztrátu paměti.

Zatímco nové výzkumy stále hledají nějaký silný prostředek na zlepšení paměti, starověká literatura zabývající se léčivými rostlinami už dávno zná, které významně působící na krátkodobou i dlouhodobou paměť. Jedním z nich je právě Smriti - přípravek vyrobený z těch nejkvalitnějších bylin, který udržuje mysl bdělou a zlepšuje paměť.
Smriti zlepšuje schopnost soustředění a rozšiřuje rozsah paměti. Zvyšuje také práh napětí a snižuje stavy úzkosti. Dokáže udržet na uzdě výpadky pozornosti a poruchy chování. Smriti zlepšuje mentální funkce změnami v přenášení nervových impulsů a také zlepšuje přijímání potravy, čímž blahodárně působí na celkový zdravotní stav. Smriti je dobré použít při nedostatečné koncentraci, při učení a skleslosti. Doporučuje se také při úzkostných stavech spojených se stresem a psychické únavě. Smriti nemá žádné vedlejší účinky, a jak prokázaly experimenty na dobrovolnících, jedná se o naprosto bezpečný přípravek i při dlouhodobém používání.

 

Informace o důležitých složkách přípravku:

 

 Bacopa moneira (bakopa Monierova):

Z této rostliny se vyrábí známý výtažek zvaný Brahmi. Má svíravou a nahořklou chuť, je chladivý a bystří intelekt. V původní medicíně se používal proti astmatu, ochraptění, nepříčetnosti, epilepsie a jako posilující nervové tonikum, kardiotonikum a diuretikum.

Bacopa moneira

 Acorus calamus (puškvorec obecný):

Jedná se o polovodní trvalku pěstovanou v bažinatých oblastech Indie. Její kořen a oddenek působí jako stimulanty, používají se při aroma terapie, při žaludečních potížích a proti nadýmání a také jako nervová sedativa. Je to účinný přípravek při dyspepsii, nechutenství, a v neposlední řadě při hysterii a neuralgii.

Acorus calamus

 

 Centella asiatica (pupečník asijský):

Využívá se celá rostlina, která roste jako plevel na většině území Indie. Jedná se o omlazující přípravek užívaný při demenci a ke zlepšování paměti.

Centella asiatica

 

 Asparagus racemosus (chřest hroznovitý):

Její kořen je velmi lepivý, výživný a používá se jako tonikum.

snímek


 

Indikace:

  • Zlepšuje paměť a intelektuální schopnosti
  • Stimuluje centrální nervový systém
  • Velmi užitečný při demenci způsobené Alzheimerovou chorobou, zraněním nebo stářím
  • Přípravek nemá žádné vedlejší účinky.

Složení:

Každá kapsle obsahuje:
Bacopa monnierii, bakopa Monierova 250.0 mg
Centella asiatica, pupečník asijský 625.0 mg
Acorus calamus, puškvorec obecný 277.5 mg
Emblica officinalis, emblika lékařská 310.0 mg
Asparagus racemosus, chřest hroznovitý 550.0 mg

 

Dávkování: 1-2 kapslí 2 x za den, základní kůra 2 – 3 měsíce

Upozornění: Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy

Balení: 60 kapslí