o firmě

Masážní balzámy

Aktuální nabídku kosmetiky najdete na e-shopu

BARAKA BALZÁM

50 gramů
Balzám pomáhající s odstraněním bolesti (svaly, hlava…), nachlazení, ucpaný nos,…
Obdobné účinky jako Siddhalepa balzám, s téměř stejnou cenou, ale 2-násobným množstvím, k vnějšímu užití .
Složení:
Kokosový olej, Kalonji (černucha setá), skořice, hřebíček, eukalypt, mentol, citronela,…
 

 


 

MUMIOVÝ BALZÁM

35 ml
Balzám z čistého přírodního altajského mumia, pro vnější použití, k regeneraci všech tkání, působí na úrovni buněk, po úrazech, zlomeninách, při zánětech .

 


NARAYANI VICCO KRÉM

25ml
Odstraňuje bolest kloubů, zad a svalů. Je dobrým svalovým relaxantem, uvolňuje a zlepšuje krevní oběh. Účinně odstraňuje bolest hlavy, kašel a nachlazení. Účinný po bodnutí hmyzem.
Složení:
Brassica juncea Linn. (indická hořčice),Pinus longifolia Roxb. (borovice),Eucalyptus globulus Labill. (blahovičník kulatoplodý)
Gaultheria fragrantissima Wall. (libavka),Cympogoncitratus (DC.) Stapf./Androdopogon stratus DC. (voňatka křivolaká)Cymbopogon schoenanthus Linn. (citronová tráva),Styrax Benzion (sturač benzoový),Dryand. (Sumatra Benzoin) (Pryskyřice guma)
Camphora (kafrovník),Mentha piperata Linn. (Máta peprná),Caryophyllis aromaticus Linn. (hřebíček vonný)
Carum copticum Benth & Hook (drsnoplodík moravčinovitý),Cinnamomum Zelyanicum Blume (skořice cejlonská)
Asparagus Racemosus (chřest hroznovitý),Rubia cordifolia Linn. (mořena srdčitolistá),Glycyrrhiza glabra Linn. (lékořice lysá)
Pterocarpus santalinus Linn.f. (santal červený), Boerhaavia diffusa Linn. (berhavie rozkladitá), Butylated hydroxyl toluene (Butyl hydroxyl toluen)
Methyl Paraben Sodium,Propyl Paraben Sodium,White soft paraffin (Bílá vazelína),Stearic Acid (Kyselina stearová)Sorbitol, Yellow Bees Wax (žlutý včelí vosk),Borax, Citric Acid (kyselina citronová),voda

 


Oleje
 

JASMÍNOVÝ OLEJ

300 ml-500 ml
Psychické uvolnění, dodává vlasům lesk, snadnější rozčesávání, afrodiziakální.
Složení:
Oleg europaca olej, Amygdalus communis, Jasminum cambae olej 
P

 


KOKOSOVÝ OLEJ BARAKA

300 ml
V ájurvédě je nezastupitelnou složkou denní životosprávy.Tento olej, 100% přírodní, pochází z nejlepších kokosových plantáží ze Srí Lanky, certifikované společnosti Baraka. Zpracování kokosu se věnuje ta nejlepší péče, pro uchování jeho kvality, bez jakýkoliv přídatných látek.

V Asii je  kokosová palma pro své všestranné užitné vlastnosti ,nazývána stromem života . Strava založená na kokosovém oleji, chrání domorodce před mnoha vážnými onemocněními.
  -vysoký obsah omega-3 kyselin, kyseliny laurové a kaprylové, bez GMO. (Kyselina   laurová, kterou též obsahuje mateřské mléko, podporuje dobrou imunitu, mimo jiné tím, že dokáže likvidovat mnoho druhů mikrobů včetně virů a též některé parazity, čímž pomáhá též léčit mnoho druhů zánětů v těle. Irští experti při svém výzkumu odhalili, že kokosový olej po reakci s enzymy zastavuje růst streptokoků, které rozhodující měrou přispívají k tvorbě zubního kazu. Ten postihuje 60 až 90 procent dětí v průmyslových zemích. Kokosový olej napadá navíc i kvasinky, jež stojí za vznikem aft.)
-vysoký podíl antioxidantů, vitamínů A,C,E- je vhodný jak k vnějšímu, tak vnitřnímu použití a k přípravě mnoha jídel.Vzhledem ke své stabilitě, díky zvláštní molekulové struktuře se při zahřívání nepřepaluje a netvoří tak škodlivé volné radikály, je nazýván též rostlinným sádlem
-dodává energii (trávení kokosového oleje se podobá trávení sacharidů, dochází k jeho rozkladu na glukozu a ta je tím významným zdrojem energie
-zahání pocit hladu při redukčních dietách(2-3čaj.lžičky denně)
-díky výše uvedenému je vhodný i pro diabetiky
-zrychluje metabolismus tuků
-zpomaluje stárnutí buněk-pozitivně působí vnitřně na termoregulaci organismu
-aktivuje thyroidní hormony( podílí se na tom ,aby v krvi bylo vždy patřičné množství hormonů štítné žlázy.)
-pomáhá chránit před nemocemi srdce, nádorových onemocněních i mozkových disfunkcích
-přirozeně chrání , hydratuje a  regeneruje pokožku, má chladivé účinky, což se využívá při různých masážích a olejových procedurách a též jako ochrana pokožky při delším pobytu na přímém slunci a díky výše uvedené hydratační vlastnosti je vhodný k ochraně pleti a rtů před popraskáním
-je vhodný jako balzám po holení
-rychle hojí rány
-podporuje růst a kvalitu vlasů, vhodný pro vlasové zábaly
-je též účinný při popáleninách, jako antiseptický a po bodnutí nebo štípnutí hmyzu
-má též odpudivé účinku vůči hmyzu
-při léčbě lupů a lupénky
-lze užívat pravidelně jako doplněk stravy minimálně 1 polévkovou lžíci denně
-je vhodný pro každého, bez rozdílu věku, včetně miminek


 

MANDLOVÝ OLEJ

0,5 l
Čistý, přírodní za studena lisovaný ,  obsahující vitamíny A,E, dále draslík, vápník, fosfor, hořčík, síru a nikl, glyceridy, sacharozu a aspargin.Mandlový olej je ideální pro ošetření každé pleti, k jejímu zvláčnění a výživě.Přirozeně pleť vypíná.,čistí krev a působí proti předčasnému stárnutí. Působí pozitivně na nervovou soustavu, podporuje paměť, výživu a růst vlasů.Používá se jako universální olej při masáži hlavy a zejména obličeje. Má zklidňující účinky.Z tohoto důvodu je jeho užívání vhodné již u kojenců.Lze jej též přidávat i do mléka  pro dobrý spánek a do salátů.

 


NAVRATNA OLEJ

100 ml / 200ml
Dle dávných receptur, tradiční směs 9 ti bylin a olejů (s převládající bylinkou amalaky) ,vysoce účinná  dle ájurvédy na snížení pity a harmonizaci vaty a kafy 


NEEMOVÝ OLEJ

100 ml
Čistý neemový olej- přírodní antibiotikum, antiseptický, při zánětech tkání na vnější užití, včetně zánětů v ústní dutině, chrání též před komáry a jiným dotěrným hmyzem.


 


SEZAMOVÝ OLEJ

Plastová nádoba 5 litrů
Čistý za studena lisovaný sezamový olej k vnějšímu i vnitřnímu použití.
Dle ájurvédy odstraňuje suchost z těla, je prohřívající, tišící a uklidňující, antibakteriální a výživný  nejvhodnější při zvýšené vát, užívá se k výplachům úst, při olejových klistýrech ,  při ošetření nosní sliznice,zábalech a masážích, dokonale uvolňuje napětí a pokožce dodává kvalitní výživu.Má široké uplatnění v kuchyni jak za tepla tak za studena. 


SATTVIKA OLEJE

V plastových lahvičkách o obsahu 200ml

Kšírabala tailam -

pro regeneraci nervové a svalové tkáně Masážní olej, který je hojně používán jako přírodní ájurvédský přípravek pro obnovu tkání při degenerativních potížích již po mnoho století. Byliny a olej používané v této receptuře mají především výživný účinek, který působí nejen na pokožku, hlubší tkáně, ale i jako nervové tonikum. Proto tohoto účinku můžete využít například pro pravidelnou péči o tělo, po větší námaze, při regeneraci po ochrnutí nebo roztroušené skleróze atd. Tento přípravek jistě také ocení lidé středního a staršího věku pro pravidelné udržování vitality.

Kšírabala tailam patří mezi jeden z nejlepších přípravků pro léčbu váta vyádhi. Působí hlavně výživně, což je užitečné hlavně při degenerativních procesech nervových struktur a kloubů. Působí také jako vršya , šukradžanana (afrodiziakum). Bala je v textech popsána jako váta-pitta ghna, tedy reguluje zvýšenou vátu a pittu. Měli bychom tento olej používat v případě niráma avasthá (bez ámy).
Návod na použití: Aplikujte pravidelně teplý olej na celé tělo. 


Nílibhringádi enna -

je vlasový masážní olej a podpůrný prostředek pro předcházení vypadávání vlasů, tvorby lupů a pro zlepšení spánku. Skládá se z rostlinných olejových základů a bylin, které pomáhají k regeneraci. Tato receptura pochází ze starých ájurvédských textů a používá se již po mnoho století.

Snéhana v ájurvédě označuje olejovou terapii. Používají se při ní bylinné přípravky, které obsahují různé druhy olejů, ghí (přepuštěné máslo) apod. Snehanou se dociluje většího zvlhčení pokožky, svěžesti, snížení ztuhlosti, změkčení a snížení bolesti. Tímto účinkem se také lépe zajistí vyloučení odpadních látek. Při dlouhodobém a pravidelném používání Nílibringádi enna dojde k lepší výživě pokožky hlavy a tím k regeneraci vlasů. Vaše vlasy budou vypadat zdravěji. Bylinná olejová masáž hlavy také působí uvolnění, odstraňuje stres a zlepšuje spánek. 
 Návod k použití: Pro lepší účinek zahřejte v teplé vodě a vmasírujte do pokožky hlavy. Dopřejte si alespoň desetiminutovou masáž a dále nechte působit minimálně po dobu deseti minut, nebo nechte působit přes noc. Následně vlasy důkladně umyjte přírodním šampónem.


Sahačarádi tailam-

masážní olej je pomocný a podpůrný přípravek pro předcházení potíží z nadměrného opotřebení a námahy kloubů. Skládá se z rostlinného olejového základu a bylin, které pomáhají k regeneraci.Snéhana v ájurvédě označuje olejovou terapii. Používají se při ní bylinné přípravky, které obsahují různé druhy olejů, ghí (přepuštěné máslo) apod. Tato receptura pochází ze starých ájurvédských textů a používá se již po mnoho století.
Sahačarádi tailam je popsán mezi léčivými oleji pro váta vyádhi, tedy nemoci, které mají původ v nerovnováze váty. Jedná se většinou o degenerativní potíže asthivahá srotas, manovahá srotas (nervové struktury) a dalších okolních struktur. Používáním tohoto oleje zlepšujeme vlastnosti tkání na principu sámánya-višeša tj. podobné vlastnosti zvyšují, posilují svůj efekt, opačné zase redukují. Například při artróze dochází k degeneraci, proto použitím léčebných prostředků s opačnými vlastnostmi dosahujeme regenerace. Připomínám, že tento druh oleje bychom měli aplikovat pouze v případě niráma avasthá (klinický stav bez ámy).  Sahačara je bylinka, která je především kaphavátaghna (reguluje kaphu a vátu), přičemž se odvar také užívá při horečce, obecně léčí záněty. Sahačarádi tailam obsahuje i řadu jiných bylin, tak aby užitečně působily hlavně na potíže s klouby (sandhiváta nebo sandhigataváta). Obecně se používá hlavě pro externí aplikaci dolních končetin a bederní páteře. Sahačarádi se také vyrábí i v potravinářské kvalitě a užívá se i vnitřně při potížích jako je kampa (třes), akšepa (křeče), unmáda atd.
Snehanou se dociluje většího zvlhčení pokožky, svěžesti, snížení ztuhlosti, změkčení a snížení bolesti. Tímto účinkem se také lépe zajistí vyloučení odpadních látek. Při dlouhodobém a pravidelném používání Sahačarádi tailam pocítíte úlevu od potíží souvisejících s opotřebením kloubů a dojde k lepší regeneraci tkání. Podle ájurvédských návodů pro udržení pevného zdraví jsou bylinné oleje součástí vašeho každodenního života.
Návod k použití: Zahřejte v teplé vodě a poté vmasírujte do pokožky. Po zhruba 30 minutách můžete regenerační účinek zvýšit potní parní lázní nebo teplou koupelí. Nevhodné při otocích revmatického původu a akutních zánětech


Psoria-

pro regeneraci pokožky při lupénce Tento přírodní ájurvédský olej, se používá pro regeneraci pokožky zasažené lupénkou. Skládá se z kokosového oleje a bylin, které působí hojivě. V kombinaci s dodržováním vhodné životosprávy a užíváním bylinných přípravků se účinek tohoto oleje zlepšuje. Vedle těchto lupénku zmírňujících účinků ájurvéda nabízí očistné procedury paňčakarma, které lupénku léčí. Olej Psoria si udržuje pevné skupenství do teploty 24°C.Návod na použití: Lahvičku s olejem ponořte do teplé vody, nebo uchovávejte v teplotě nad 24°C, aby se olej rozehřál a následně aplikujte na pokožku

 

Nálpámarádi keram-

pro atopickou a suchou pokožku Tento přírodní ájurvédský olej, se používá pro regeneraci atopické pokožky. Skláda se z kokosového oleje a bylin, které působí hojivě. Přípravek je vhodný zejména na suchou a zarudlou pokožku. Nálpámarádi keram si udržuje pevné skupenství do teploty 24°C.
Návod na použití: Lahvičku s olejem ponořte do teplé vody, nebo uchovávejte v teplotě nad 24°C, aby se olej rozehřál a následně aplikujte na pokožku. Pozor! Přípravek obsahuje kurkumu, která může obarvit vaše oděvy


Pinda tailam-

 tento masážní olej obsahuje včelí vosk, maňdžišthá, sardžarasa, sárivá - toto jsou hlavní bylinky. Pinda tailam používáme při nerovnováze váta-rakta a s tím spojených bolestí. Podobně také nahlížíme na křečové žíly, které mají trochu podobnou etiologii váta-rakta-mámsa, proto lze požít pinda tailam. Pokud nemáte žádné bolesti nebo zánětlivé akutní procesy, tak můžete použít i kšírabala tailam pro posílení těchto struktur jako rasájanu. 
Návod na použití: Lahvičku s olejem ponořte do teplé vody, nebo uchovávejte v teplotě nad 24°C, aby se olej rozehřál a následně aplikujte na pokožku. Pozor! Přípravek obsahuje kurkumu, která může obarvit vaše oděvy.
 

Murivenna tailam-

tento přírodní bylinný olej je vhodný pro použití při hojení,zlomenin, šlach a vazů a degenerativních potíží pohybového ústrojí.návod na použití:zhřejte olej v teplé vodě a vmasírujte.pouze pro vnější použití.Složení:Cocos nucifera,Pongamia glabra,Spermacoce articularis,Piper betle,Aloe vera,Moringa oliefera,Erythrina variegata,Allium cepa,Asparagus racemousus


SIDHALEPA BALZÁM

25g
Tento balzám , začala firma SIDDHALEPAze SRI LANKY vyrábět již v roce 1934
na základě 4 000 let staré receptury ájurvédské medicíny.
Je úlevou při nachlazení, zmírňuje bolesti kloubů, svalů, zubů a hlavy.
Složení a účinky jednotlivých složek:
Eucalyptus globulus    Při zánětu horních cest dýchacích, plic a sliznice. Eukalyptové listy zvyšují odolnost dásní vůči krvácení.
Cympobogon nardus    K vnějšímu použití při zánětech a bolesti zubů redukuje zarudnutí podrážděné pokožky funguje také jako repelent.
Cinnamomum zeylanicum    Napomáhá při bolestech zubů, působí při ochromení jazyka a prohřívá tělo. K vnějšímu použití při revmatických obtížích, ústřelu a artritidě.
Mentha arvensis    Ulevuje při bolestech hlavy, revmatismu, neuralgii, bolesti zubů.