Játra jsou nejdůležitějším orgánem lidského těla a účastní se všech jeho důležitých funkcí. Játra produkují žluč a další enzymy, které napomáhají trávení a vstřebávání tuků. Dále vyrábí vitamin A a faktory srážení. V játrech se ukládá glykogen, který vyživuje svalstvo. Co je však nejdůležitější - probíhají zde hlavní detoxikační procesy týkající se jak zpracování potravy, tak léků.

Konzumace alkoholu také způsobuje poškození jaterních buněk. Alkohol oslabuje glukoneogenezi, snižuje syntézu důležitých aminokyselin a zvyšuje syntézu lipoproteinů, čímž se zvyšuje trigliceridní sérum a snižuje oxidacemastných kyselin.

Oslabená funkce jater se může projevit od neškodných příznaků jako je ztráta chuti k jídlu až po vážná onemocnění typu žloutenky, nebo může dokonce vést až k celkovému poškození jater jakým jecirhóza.

O játra je tedy třeba se řádně starat. Livlon byl vyroben ze staletími prověřených bylin chránících játra. Livlon napomáhá regeneraci jaterních buněk a chrání jaterní parenchym. Jeho antiperoxidová a imunomodulační činnost pomáhá nápravě funkcí jaterních buněk poškozených žloutenkou. Livlon stimuluje produkci enzymů a napomáhá řádnému trávení a vstřebávání potravy. Podporuje chuť k jídlu a tím i váhový přírůstek.

Klinické testy prováděné na několika pacientech neprokázaly žádné vedlejší účinky. Zdravotní stav pacientů s oslabenou funkcí jater se značně zlepšil poté, co patnáct dnů přijímali tohoto přípravku. Byla u nich také vypozorována mnohem větší chuť k jídlu. Livlon je zcela nezávadný rostlinný prostředek chránící a stimulující játra.

Informace o důležitých složkách přípravku:

 

Andrographis paniculata (měkýn latnatý):

Celá rostlina má léčivé vlastnosti a její odvar je silně nahořklý. Používá se k léčbě žaludečních potíží, zánětu žlučníku, při horečkách a jako tonikum. Stimulací jaterních buněk podporuje chuť k jídlu.

Andrographis paniculata

 

Eclipta alba (eklipta bílá):

Tato rostlina se hojně vyskytuje po celé Indii, obzvláště pak v Himalájích. Používá se k alternativní terapii zánětu žlučníku a jako jaterní tonikum. Stimuluje tvorbu enzymů.

Eclipta alba

 

 

Tephrosia purpurea (koželusk purpurový):

Roste po celé Indii. Používá se při léčbě horečky, zánětu žlučníku a jako deobstruens. Jeho vyživovací schopnosti pomáhají proti těžkým horečkám, zvětšení jater a sleziny.

Tephrosia purpurea

 

Phyllanthus amarus (smuteň hořká):

Jedná se o trvalku rostoucí ve střední a jižní Indii, velmi účinnou při léčbě žloutenky. Přímou stimulací působí na jaterní parenchym a napomáhá regeneraci jaterních buněk.

Phyllanthus amarus

 

 

Indikace: Přípravek proti chudokrevnosti

příznivě ovlivňuje fyziologickou funkci jater a sleziny

zlepšuje chuť k jídlu, působí proti zácpě

Přípravek nemá žádné vedlejší účinky

 

Složení:

Každá tableta obsahuje výtažky z těchto rostlin:  
Tephrosia purpurea, koželusk purpurový 30.0 mg
Eclipta alba, eklipta bílá 30.0 mg
Picrorrhiza kurroa, pikrorhiza kuroa 30.0 mg
Andrographis paniculata, měkýn latnatý 120.0 mg
Acorus calamus, puškvorec obecný 12.5 mg
Tinospora cordifolia, tinospora srdčitá 12.5 mg
Cuminum cyminum, kmín římský 12.5 mg
Aloë vera, aloe pravá 12.5 mg
Boerhavia diffusa, berhavie rozkladitá 12.5 mg
Lawsonia inermis, henovník bezbranný 25.0 mg
Phyllanthus amarus, smuteň hořká 12.5 mg
Trigonella foenum-graecum, pískavice řecké seno 12.5 mg
Cichorium intibus, čekanka obecná 60.0 mg
Zingiber officinale, zázvor obecný 60.0 mg
Capsicum annuum, paprika roční 60.0 mg
Piper nigrum, pepřovník černý 35.0 mg
Calx of iron, železitan vápenatý 35.0 mg

Dávkování: 1-2 tablety 2x za den, základní kůra 2 – 3 měsíce

Upozornění: Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy

Balení: 120 tablet