(GeneralCough Mixture) Sirup proti kašli

 

Ve Spojených státech je nejčastějším důvodem návštěvy lékaře právě kašel. Roční náklad na jeho léčbu přijde na více než miliardu dolarů.
Kašel způsobuje především komplikace jako je subjektivní pocit vyčerpání a nepohody, příznaky nespavosti, ochraptění, bolesti svalů a kostí, pocení a inkontinence.

 

Každý den naše plíce přečerpají více než 7000 litrů vzduchu, který obsahuje různé množství organických a neorganických látek, mezi nimi také potencionálně smrtící viry a bakterie. Kašlací reflex je vyvolán tehdy, když se v dýchacích cestách nahromadí sliz (a to buď nadbytečnou sekrecí nebo oslabenou činností ledvin), hnis nebo zde vznikne otok.

G.C.M. je vynikající bylinný přípravek ve formě chuťově přijatelného sirupu, který uvolňuje kašel. Svou činností okamžitě zklidňuje vrstvu sliznice v krku a tím i podrážděné hrdlo. Mukolytická a expektorační činnost GCM umenšuje vazkost bronchiálních výměšků a napomáhá vykašlávání. GCM není návykovou látkou a je bezpečný. Nemá žádné vedlejší účinky a při jeho užívání si můžete být naprosto jisti klidným spánkem bez úporného kašle.

Informace o důležitých složkách přípravku:

 Adhatoda vasica (nesměna cévnatá):

Tato rostlina se vyskytuje téměř po celé Indii a má výborné expektorační a antispastické účinky. Používá se v alternativní terapii a působí jako mírný avšak trvalý bronchodilatans, rozpouští hleny a mírní podráždění a křeče v průdušinkách.

Adhatoda vasica
 

 Ocimum sanctum (bazalka posvátná):

Tuto drobnou rostlinku je možné najít v celé Indii, kde se po staletí běžně užívá jako lék proti kašli. Má uklidňující a expektorační účinky. Používá se také při léčbě menstruačních poruch, žaludečních potížích a aroma terapie.

Ocimum sanctum
 

 Emblica officanilis (emblika lékařská):

Tento strom roste v indických lesích. Je velmi výživný a bohatý na vitamin C. Má expektorační, kardiotonické, antioxidační a antiemetické účinky.

Emblica officanilis

 Costus speciosus (kostus nádherný):

Tento strom roste v severní Indii. Jeho kořeny obsahují syntetickou pryskyřici, éterický olej, alkaloid a inulin. Jeho výtažek má silné antiseptické, desinfekční a protizánětlivé vlastnosti.

Costus speciosus

 

Indikace:

  • Sirup proti všechny typy kašle.
  • Chrání dýchací cesty před nepříznivými vlivy prostředí. Uvolňuje dýchací cesty.
  • Stimuluje sliznici dýchacích cest a usnadňuje vykašlávání.
  • Přípravek nemá žádné vedlejší účinky.

Složení:

V každých 5 ml je obsaženo:
Adhatoda vasica, nesměna cévnatá 1000 mg
Clerodendron serratum, blahokeř pilovitý 250 mg
Costus speciosus, kostus nádherný 250 mg
Ocimum sanctum, bazalka posvátná 50 mg
Pistacia integerrima, pistácie celokrajná (mastix) 50 mg
Terminalia belerica, vrcholák myrobalánový 50 mg
Emblica officinalis, emblika lékařská 50 mg
Menthol, mentol 2.5 mg
Thymol, tymol 2.5 mg
Camphor, kafr 2.5 mg

Dávkování: dvakrát až třikrát denně po 10-15 ml. (2 lžiček) děti od 6 do 12 let 1 lžiček dvakrát denně

Upozornění:

-Není určeno pro těhotné a kojící ženy a pro děti do 6 let
-Není určeno pro diabetiky

Balení: 200 ml