o firmě

 

Bylinné prášky

Mysteri bath bylinný prášek s minerály

 

 


Mysteri bath bylinný prášek s minerály Tarika Akné

 

 


Kosmetika

Ájurvédská koupelová sůl

KRÉMY A OLEJE

Krém Kumkumadi Lepana

 

 

Hesh vlasový olej Brahmi Amla

Hesh vlasový olej Neem

Hesh vlasový olej Shikakai Herbal

 


Sidhalepa oil

 

 

Tarika olej na dásně

 

PUDRY

Pudry pro intimní kosmetiku  a pudry vůbec mají tradici již mnoho tisíc let..Pudr je šetrný k lymfatickým uzlinkám v podpaží, zvláčňuje a nevysušuje pokožku, na rozdíl od mnohých deodorantů na bázi alkoholu, které kromě poškození pokožky mohou za určitých okolností být i původcem rakoviny prsních žláz.

Deodorační pudr Herbal Body Neemový

 

Deodorační pudr Herbal Body Ochlazující
 


RŮŽOVÁ VODA

180 ml
V lékařství se používá podobně jako destilovaná desinfekční voda a na očištění citlivých míst na periferiích těla. Podobně v kosmetice se objevuje buď samostatně jako pleťové tonikum nebo jako součást  čistících  a  pleťových vod a krémů.  V kuchyni je vhodná zejména do sladkostí a nápojů, např. do lasí a ovocných salátů

 

 

 


ŠAMPONY


Visaka

 


Whenever-Big body

 

Neemový bylinný šampon

200 ml
Zanechává vlasy jemné, chrání proti škodlivým vlivům, napomáhá proti lupům.
Kombinace bylin Amla,, henna, tulsi, pískavice a rozmarýnového oleje, obohacená o neeem.

 

TUŽKA NA OČNÍ LINKY
Kadžal

Kadžal se vyrábí­ namočení­m a následným spálení­m bylin v ghí­. Saze vznikají­cí­ z tohoto ohně jsou zachyceny a poté zpracovávány. Vzniká černá, barvicí­ mast. Jednou z významných bylin je aloe vera. V Indii má vše, tedy i líčení­, své zdravotní­ opodstatnění­. Proto vznikl i kadžal. Podle ájurvédy souvisí­ oči s ohněm. Podle terapie barev se oheň kombinuje s červenou nebo oranžovou, přičemž črná dává očí­m důraz a kontrast.Užití­ kadžalu je stejně jako u nás známé oční­ linky.Ihned po aplikaci se na kratičkou chví­li dostaví­ štiplavý pocit, oči začnou slzet, tí­m se pročistí­ a uleví­ se jim.

 

 

 


TYČINKA NA RTY

Bio s vanilkou
Bio antiseptická

MÝDLA

Bahenní z mrtvého moře

 

Kekulu dětské

70 g
Zvláčňující ajurvédské dětské mýdlo k péči o jemnou pokožku. Zmírňuje vysychání a zarudnutí pokožky. Zjemňuje drsnou pokožku v oblastech kolena a lokte. Zmírňuje pálení a pupínky na dětské kůži. Dětské mýdlo Kekulu je vhodné pro všechny věkové kategorie. Kekulu mýdlo nevysušuje kůži má příjemně jasmínovou vůni a je vhodné i na problémovou pokožku. Mýdlo obsahuje unikátní složení bylin a olejů, které působí jak desinfekčním tak zklidňujícím účinkem na vaši kůži.
• Čistí, zjemňuje a nevysušuje kůži. 
• Zmírňuje kožní potíže a bolest dětské muskulatury. 
• Zmírňuje pálení a pupínky na dětské kůži. 
• Zjemňuje drsnou pokožku v oblastech kolen a lokte.
• Mýdlo je vhodné pro všechny věkové kategorie a pro všechny typy pleti.
Složení:
TallowCoconut oil, Sodium Hydroxide ,Glycerine,Mollugo cerviana, Kokoona ceylanica, Jasminum grandiflorum, Santalum album, Ruta graveolens.

 


Neemové Dr.FrejPeelingové BanwelgetaŘecká přírodní, tradiční olivováSantálové tradiční ájurvédské

Je bez živočišných složek,  k výrobě  se použí­vá léčivý olej ze santálového stromu. Tento olej se při kontaktu s kůží dostává do těla a aroma působí­ při dýchání­ kůží­ a nosem velice rychle na mysl. Proto se santálový olej v ájurvédě doporučuje k výrobě mýdel jako ten nejlepší­.
Pro uchování "sondarja" tj. ženské kvality nebo také přitažlivosti. Sondarja, jež přitahuje muže, tvar, lesk, dotek, ozdoby, zrak , řeč, a to nejdůležitější­ vůni těla. Mýdlo je velice jemné s nevtíravou vůní­ a je vhodná pro nejjemnější­ pleť. 

Podle ájurvédy snižuje santálový olej hodnotu pitt a významně pomáhá při léčení­ nemocí­ kůže, zmí­rňuje svědění­ a záněty kůže a při akné má antiseptické účinky. Mýdlo obsahuje santálový olej, který je silně aromatický a má antiseptické účinky. Použává se při léčení­ ekzémů a působí­ jako regulátor vylučovacích funkcí­ v těle. Pří­znivě působí­ při léčení­ hemeroidů.Shikakai
 


 

Visaka, šamponové mýdlo
 


 

ZUBNÍ PASTY

Kekulu, dětská


Miswak Dabur

150 g

Zabraňuje zubnímu kazu, udržuje dásně zdravé, obsahuje extrakt Miswake (Salvadora persica), neobsahuje Fluor.Neemová dr.Frej

100 ml

Neemová zubní pasta s antibakteriálním účinkem pro kompletní péči. 
Vyrobena podle originální receptury. Bez živočišných přísad, barviv a konzervačních látek. Posiluje, osvěžuje a chrání zuby. 
Bez fluoridu. 
Obsahuje bylinu Neem, známou svým antibakteriálním působením a přírodní esenciální oleje. 
Pravidelné čistění Neem zubní pastou pomáhá v prevenci proti zubnímu kazu, v odstraňování zubního kamene a v péči o zdravé zuby a dásně. 
Složení: 
Calcium Carbonate, Aqua (distilled water), Glycerol (from Edible Oil), Neem Extract, Natural

 Sumudu

75g
Výrobce  SIDDHALEPA-SRI LANKA
zubní pasta, vhodná na den. Unikátní složení z bylinných olejů dle starých receptur ájurvédské medicíny. 
Tato pasta obsahuje ingredience bylinných olejů a je jako SUPIRIVICKY pasta čistě přírodní bez mentolu a fluoru, díky čemuž  pomáhá zlepšovat hygienu ústní dutiny, zpevňuje dásně, snižuje jejich krvácivost,zmírňuje bolest a přecitlivělo


 Supirivicky

75g
Výrobce  SIDDHALEPA-SRI LANKA
Tato pasta obsahuje 10 bylinnýách ingrediencí 
DÍKY NIMŽ REGENERUJE A OCHRAŇUJE DÁSNĚ, CHRÁNÍ ÚSTNÍ DUTINU PŘED ŠKODLIVÝMI MIKROBY,Zabraňuje TVORBĚ ZUBNÍHO KAMENE A PLAKU, PŘIROZENÝM ZPŮSOBEM CHRÁNÍ A OŠETŘUJE ZUBNÍ SKLOVINU.


Vicco-zubní pasta

85g
V Indii znalci ájurvédy vyrobili již před mnoha lety , speciální zubní pastu z více než 20 ti přírodních produktů (z květů, listů, koření, kůry i kořenů). Bylinky a koření  zde též bpůsobí  jako antiseptikum. Dásně získávají správné minerální prvky a energii, a tak jsou zuby stále pevně spojeny s dásněmi. Ájurvédští lékaři doporučují kromě důkladného čistění zubů jemným kartáčkem, provádět touto pastou také masáž dásní ukazováčkem. Pokud chcete mít zdravé zuby, nekombinujte teplé a studené. I dodržováním tohoto starověkého doporučení budete chránit své zuby. 
Zubní pasta neobsahuje živočišné složky, mátu a fluor a ani jiné umělé složky.

Složení:
Ingredients: Fine Chalk, Water, Sorbitol, Sodium Lauryl Sulphate, Gum Tragacanth, Extracts of Indian Liqourice Root, Currant, Common Jujube, Rose Apple, Barleria Prionitis, Asian Holly Oat, Persian Walnut, Prickly Ash, Indian Almond, Bedda Nut, Bishop's Weed, Sarsaparilla, Catechu, Sappan Wood, Medlar, Cinnamon, Gum Arabic, Bengal Madder, Mayweed. Flavour, Sodium Saccharin, Methly Hydroxy Benzoate Sodium.

 


Vicco- ájurvédský zubní prášek

25g
Bylinný zubní prášek založený na receptuře z bylin, kořenů a kůry, z nichž každý byl užíván po staletí v Indii pro ústní hygienu a zdraví. Pravidelné používání Vicco Vajradanti , pomáhá odstranit zažloutnutí chrupu a znečištění. Posiluje dásně a čistí ústní dutinu a dech.Je vysoce účinný jako prevence  před paradentozou,  i má hojivé účinky  při paradentoze.Neměli by jsme toto zánětlivé onemocnění podceňovat. Vzhledem k tomu, že je to poměrně rozsáhlý zánět v našem těle, ovlivňuje negativně i kardiovaskulární problémy  a podílí se kromě dalších problémů ,též na onemocnění cukrovkou .Vzhledem k přírodnímu bělícímu účinku, doporučujeme  zejména kuřákům.
Použití: po vyčištění zubů aplikujte prášek měkkým kartáčkem a masírujte dásně po dobu dvou minut, po cca 5 minutách vypláchněte vodou.
Vyrobeno z 20 ti druhů bylin , bez přídavku cukru.
Tato tisíce lety ověřená receptura nebyla do své účinnosti dosud ničím lepším překonána.